Devlet Hastanesi İdarecilerinden Kan Bağışı

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Devlet Hastanesi Tanıtım ve İletişim Birimi tarafından yapılan açıklamada, hastane idarecilerinin Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek verdikleri bildirildi.

Kan bağışının önemine vurgu yapılan açıklamada; “Her 4 saniyede, 1 ünite kana ihtiyaç duyulan ülkemizde her gün yaklaşık 9 bin insanın kaderini, kan bağışında bulunan insanlar belirliyor. Yürüttüğü diğer insani yardım çalışmalarının yanı sıra ülkemizin kan ihtiyacının tamamını gönüllülerden karşılamak üzere çalışan tek kurum olan Kızılay, azalan kan stoklarına dikkat çekiyor ve ‘İyi ki Varsın Kan Dostum’ kampanyasıyla tüm Türkiye’yi bu iyilik hareketinin bir parçası olmaya davet ediyor.

Bu kapsamda hastanemiz yeni binada kan bağışı kampanyasına hastanemiz idarecileri destek vererek, tüm hemşerilerimizi kan bağışına davet etmişlerdir” ifadelerine yer verildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>