“İskenderun İl Olsun”

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

“İskenderun İl Olsun”
Türkmen Köyleri Kültür Ve Dayanışma Derneği

“İskenderun İl Olsun”

Türkmen Köyleri Kültür Ve Dayanışma Derneği, İskenderun Belediye Başkanı Fatih TOSYALI’nın başlatmış olduğu “İSKENDERUN İL OLSUN” girişimine destek oldular

Türkmen Köyleri Kültür Ve Dayanışma Derneği’nden yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Kıymetli dostlar, yıllardır İskenderun’umuzun il olması için topyekûn bir mücadelenin içerisindeyiz.
Bunu fazlasıyla hak ettiğimizi düşünüyoruz. Ülke genelinde ve kentimiz özelinde ekonomiye önemli bir gelir kaynağı sağlayan güzel ilçemizin sunduğu katkı oranında karşılığını alamadığını düşünüyoruz. Ülkemizdeki pek çok ilden büyük olan İskenderun’umuz daha fazla gelişmeyi, kalkınmayı hak etmektedir. Akdeniz’in İncisi güzel İskenderun’umuz, öz kaynaklarını kendisine kullanmak istiyor. Bu da hem insani, hem de vicdani açıdan adil olacaktır. Bizler vilayette bir işimiz olduğunda soluğu Antakya’da almak istemiyoruz, merkezi sınavlarda Belen Geçidi’nde takılmak istemiyoruz. Kendi göbeğimizi kendimiz kesmek istiyoruz.
Bu bağlamda belediye başkanımız sayın Fatih TOSYALI’nın öncülük ettiği İSKENDERUN İL OLSUN kampanyasına tam desteğimizi haykırıyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarını da Sayın Fatih TOSYALI başkanımıza destek olmaya, onunla beraber mücadele etmeye çağırıyoruz.”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>