TOKDEMİR, İCRA TAKİPLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi. İsmet Tokdemir, soruların Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istedi.
Milletvekili İsmet Tokdemir, “2018 ortalarında başlayan ekonomik daralma, üstüne gelen pandemi koşulları ile bunalan vatandaş ve birçok irili ufaklı firma ve esnaf koşullara ayak uydurmakta güçlük çekince icralık oldu. İcra takiplerinin Covid-19 salgını nedeniyle üç aya yakın bir süre durdurulmuş olmasına rağmen, icra dairelerinde bekleyen (UYAP üzerinde açılan) dosya sayısı son bir yılda 1 milyon 974 bin adet artarak 11 Aralık 2020 itibarıyla 22 milyon 579 bine ulaşılmıştır.” Dedi.
Tokdemir şu soruların cevabını istedi:
1- Son 5 yılda Hatay ili ve ilçelerinde özel ve tüzel kişi ayrımı yapmadan icra takibi başlatılan dosya sayısı kaçtır?
2- Son 5 yılda Hatay ve ilçelerinde kredi kartı borcu nedeniyle hakkında icra takibi yapılan kişi sayısı kaçtır?
3- Son 5 yıl içerisinde Hatay ve ilçelerinde esnaf ve kefalet kooperatiflerince kullandırılan krediler nedeniyle işleme konulmuş hacizli dosya sayısı kaçtır?

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>