İSKENDERUN FESTİVALLER ŞEHRİ OLMALI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Bir süre önce kurulan İskenderun Gastronomi Derneği’nin başkan ve yöneticileri, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundular.
Dernek Başkanı Gülşen Sökmen, derneğin kuruluş amacının ‘Hatay mutfağının yanında özellikle İskenderun’da deniz ürünleri üzerine yapılacak çalışmalar ile İskenderun Gastronomi sektöründe standartlaşma ve kalitenin arttırılmasına yönelik desteklerle bölge gastronomisinin markalaşması ve pazarlanması için şehir paydaşlarına katkı sağlamak olduğunu’ söyledi. Sökmen şöyle konuştu:
‘’ Bu anlamda yöre mutfağı anlamında eğitim çalışmaları ve düzenlenen organizasyonlara katkıda bulunmak, İskenderun başta olmak üzere tüm Hatay bölgesinde gastronomi alanında sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlayan bu, bunun gibi her türlü gastronomik konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek verilecektir. Bölgemizin mutfağını tanıtacak etkinlikler düzenlenecek, gastronomi sektöründeki diğer derneklerle iletişim kurarak ve birlikte organizasyonlar gerçekleştirilerek gastronomi ile ilgili festivaller, sergiler, yarışmalar ve gastronomi faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yaparak İskenderun’un gastronomi turizmi alanında tanınırlığının arttırılması sağlanacaktır.’’
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık da böyle bir derneği kurdukları için konukları kutlayarak” Size tavsiyem İskenderun’un başta dünyaca ünlü karidesi olmak üzere özel yiyeceklerini ön plana çıkararak çalışma yapmanızdır. İskenderun için yapılacak tüm çalışmalarda daima yanınızdayız”.
İskenderun Gastronomi derneği yönetim kurulu şu isimlerde oluştu:
1-Gülşen Sökmen(Başkan),2-Duygu Babat,3-Canan Gürpınar,4-Hidayet Şahinoğlu,5-Fatma Dilek Tecirli

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>