SON GÜNLERDE ÇIKAN ORMAN YANGINLARINA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMAMIZ…

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Son dönemlerde havanın kuru ve rüzgarlı olmasınında etkisi ile Ege ve Akdeniz’in batısında art arda bir çok yangın olayı meydana gelmiş ve binlerce hektarlık ormanımız ve canlılarımız malesef yok olmuştur.

Bu çıkan yangınları insan ve doğa katili aşağılık katil pkk terör örgütünün sözde “ateşin çocukları insiyatifi” üstlenmiştir.

Bu ve bundan sonraki süreçlerde Orman Genel Müdürlüğünün daha titiz ve dikkatli şekilde hareket edeceğinden şüphemiz yoktur. Teknik açıdan bütün imkanlar sonuna kadar kullanılmalı kurumlar arasındaki iltilaf bir an önce bitip etkin şekilde mücadele edilmelidir.
Yapılan gençleştirme ve seyretme faaliyetleri yangın yolları artarak devam etmelidir. Bu faaliyetler hem yangın hemde terörün barınaklarını azami seviyeye düşürüp ayrıca orman köylüsünede maddi gelir kazandırılmalıdır.
Musa SALIK
Hatay güvenlik korucuları şehit ve gazi aileleri derneği başkanı

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>