AHİLİK HAFTASI HATAY’DA KUTLANDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, Ahilik Haftası dolayısıyla Antakya Kurşunlu Han’da düzenlenen etkinliğe katıldı.
Türk sosyal yaşamı ve iş ahlakının en önemli temsilcileri olan ahilerin(esnafların) bu önemli gününde düzenlenen etkinliğe Hatay milletvekilleri, il ve ilçe idarecileri, siyasi parti temsilcileri, STK, oda ve dernek temsilcileri ile çok sayıda esnaf katıldı.
Ahilik kültürünün önemine değinen Başkan Vekili Özkaya, “Anadolu’da uzun yıllardır yaşayan bu kültürel değerin günümüzde de var olması çok önemli. Mesleğini hakkı ve layıkıyla yapan tüm esnafımızın bu anlamlı gününü kutlarım” diyerek düşüncelerini paylaştı.
Gerçekleştirilen konuşmaların ardından “İlin Ahisi” seçilen İmadettin Hayzaran’a ahilik kaftanı giydirildi. Yine “İlin Kalfası” ve “İlin Çırağı” seçilen ahilere plaket takdim edildi.
Etkinliğin ardından katılımcılar Kurşunlu Han’da yer alan serginin açılışını gerçekleştirdi. Renkli görüntülere sahne olan Ahilik Haftası kutlama programı, katılımcıların birlikte çekildiği fotoğraf ile son buldu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>