HATSU Sondaj Çalışmaları İle Su İletimi Güçlendiriliyor

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), su seviyesini ve iletimini daha da güçlendirmek için açtığı yeni içme suyu sondaj kuyusunda deneme çalışmaları gerçekleştirdi.

Açılan sondaj kuyusu sayesinde Reyhanlı ilçesine bağlı Varışlı, Beşaslan, Kule, Nergizli, Konuk, Sıçanlı, Akçana, Canbolat, Özkurtuluş, Terzihöyük, Suluköy, Karacanlık, Kumtepe mahalleleri ve 52 çiftliğe su iletileceğini aktaran Genel Müdürlük, sondaj açma sürecinin tamamlandığını ve deneme çalışmalarının yapıldığını belirtti.

Yaklaşık 104 metre derinliğinde açılan sondaj çalışmaları sonrasında olumlu sonuca ulaşıldığını saniyede 25 litre suyun akmaya başladığını bildiren HATSU, temiz ve sürekli iletme adına sondaj çalışmaların yanı sıra tesisler ile kuyularda temizlik ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>