FATİH TOSYALI ,ALTINÖZÜ’NDE ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI FESTİVALİNE KATILDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’ne katıldı.
Hatay Valiliği himayesinde, Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Altınözü 3. Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline KKTC Başbakan Ersin Tatar,TBMM Tıbbı Aromatik Bitkiler Araştırma Komisyon Üyeleri,Hatay Valisi Rahmi Doğan , İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan KARATAY,Kaymakamlar,miletvekilleri ,belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Çelenk sunma töreninin ardından festival, temsili olarak sezonun ilk hasadının yapılması ile devam etti.
Başkan Fatih Tosyalı yaptığı açıklamada,” Altınözü ilçemizde Zeytincilik adına düzenlenen Zeytin ve Zeytinyağı Festivali bizler için çok anlamı ve değerlidir. Hatay ilimizde üretilen Zeytin ve Zeytinyağlarının kalite bakımından, dünyada üretilen diğer zeytin ve zeytinyağlarıyla yarışacak kalitededir. Festivalin hayırlı uğurlu olmasını diliyor,organizasyonda emeği geçenlere teşekkğr ediyoruz “dedi.
Festival Programı, 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda yöresel ürünlerin satışlarının yapıldığı stantların protokolün ziyaret etmesiyle devam etti.

 

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>