Uğur Fırat Piyasaları Değerlendirdi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat piyasa borsasını değerlendirerek haftanın ilk değerlendirmesini yaptı.

Başkan Uğur Fırat yaptığı açıklamada, ‘Altın yatırımcıların dikkatinin Washington ile Pekin arasında bu hafta gerçekleşecek ticaret görüşmelerine dönmesiyle birlikte yükseldi. Haftanın son işlem gününde, Ons Altın’ın fiyatlamalarda 1519-1495 seviye aralığında hareket ettiği gözlendi. ABD’de açıklanan Eylül ayı İşsizlik Oranı %3,5 ile son 50 yılın en düşük seviyesine indiği gözlendi. Gün sonunda, Dolar’daki sınırlı dalgalanmalar ve küresel piyasalardaki belirsizlikle ile Ons Altın’ın düşünü haftanın ilk işlem gününe taşıdığı izleniyor. Ons altında 1500$ bölgesi destek noktası olarak izleniyor. Bu desteğin üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü eğilimini korumaya devam edebilir. Direnç olarak 1510$ bölgesi izleniyor. Bu direnç noktası kritik. Buna karşın, zaman zaman 1500$ altına doğru hareketler görsek bile kalıcı olması durumunda ciddi bir düşüşten bahsetmek doğru olabilir. Altının açılışı 279 TL çeyrek altın 457 TL den işlem görüyor.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>