‘Sen Varsan Şiddete Yer Yok’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), kadına yönelik şiddetin aile içi değil, toplumsal bir sorun olduğuna dikkat çekmek için “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü” kapsamında, “Sen varsan şiddete yer yok!” sloganıyla bir farkındalık kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında, şiddete kayıtsız kalmamanın insani ve vicdani bir sorumluluk olduğuna dikkat çekilen bir de kamu spotu hazırlandı. ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’ öncesi birçok ilde olduğu gibi Hatay’da kurulan stantlarla kampanya ile ilgili bilgi verilerek destek çağrısında bulunuldu.
‘Toplumsal sorun’
KADEM Hatay Başkanı Selma Tunç şiddetin aile içi bir mesele değil toplumsal bir sorun olduğuna dikkat çekerek, “KADEM olarak bizler, herkese karşı her türlü şiddeti reddediyoruz. Kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi için yargının, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, yani kadın-erkek; toplumdaki her bir ferdin aynı tutarlılıkla hareket etmesine ihtiyacımız var” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>