BAŞKAN FATİH TOSYALI’DAN ORTODOKS KİLİSESİNE ZİYARET

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’daki hoşgörü barış ve kardeşlik ortamının tüm Dünyaya örnek teşkil ettiğini ifade etti.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,İskenderun Ortodoks Kilisesine ziyarette bulundu.

Başkan Fatih Tosyalı ziyarette yapmış olduğu konuşmada ,”İskenderun’umuz tarih boyunca farklı inanç ve medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Aynı gelenekleri paylaşan bir toplumun bireyleri olarak sevinçte ve kederde birlikte olduğumuz gibi, kültürümüzün bir gereği olan önemli günlerimizi ve dini bayramlarımızı hoşgörü içinde birlikte idrak etmenin hazzını yaşamaktayız. İskenderun bu manada farklılıkların uyum, ahenk içinde yaşadığı bir ilçe. Bugün bu tabloyu canlı olarak hep beraber paylaşıyoruz”dedi.

İskenderun Ortodoks Vakfı Başkanı Can Teymur ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Belediye başkanımız Fatih Tosyalı’nın ziyareti bizleri memnun etmiştir. İskenderun barış ve huzur ve kardeşlik kentidir. İskenderun’daki bu hoşgörü ortamı tüm dünyaya örnek olmalıdır. Biz birlikte İskenderun’uz ” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ziyaret sohbet ortamında devam etti.

 

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>