BAŞKAN SAVAŞ’TAN MEDENİYETLER KOROSU’NA TEBRİK

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2019 Kültür Sanat Büyük Ödülü’ne layık görülen Antakya Medeniyetler Korosu’nun başarısından dolayı tebrik mesajı yayımladı.
Yayımladığı mesajda Antakya Medeniyetler Korosu’nun şehrin önemli kültür ve turizm değeri olduğunu belirten Başkan Savaş, “2007 yılında kurulan ve şehrimizin barış ve kardeşlik kültürü ile sevgi iklimine katkı sunan Antakya Medeniyetler Korosu’nun bu anlamlı ödüle layık görülmesi kıvanç verici. Konser vermek için gittiği her şehir ve ülkede tüm dünyaya örnek gösterilen koromuzun dünya barışına sunduğu katkı, bu değerli ödülle bir kez daha tescillenmiş oldu. Farklı din ve mezheplere mensup vatandaşlarımızın bir araya gelerek oluşturduğu koromuz, Hatay’ın birliğini, beraberliğini ve huzur içerisinde kardeşçe yaşamasının özetini yansıtmaktadır. Bu nedenle alınan ödül Medeniyetler Şehri Hatayımızın gurur kaynağıdır. Ulusal ve uluslararası mecralarda Hatay’ın sevgi ve barış şehri olduğunu herkese bir kez daha duyuran Antakya Medeniyetler Korosu’nun başarılarının devamını diliyor, bu gururu bizlere yaşatan başta Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat olmak üzere tüm koro üyelerini yürekten tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>