HBB’DEN KENT SORUNLARINA HIZLI MÜDAHALE

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu tespitler ve vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine dere yataklarında temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında dere yataklarında biriken ve kış aylarında su yollarının daralmasıyla taşkınlara sebebiyet verecek katı malzemeler iş makinelerinin yardımıyla kaldırılıyor.

Ani yağışlarda taşkınlarının önlenmesi ve sel riskinin en aza indirilmesi açısından büyük önem arz eden bölgelerde titiz çalışmalar gerçekleştiren HBB ekipleri, Antakya ilçesine bağlı Kuzeytepe Mahallesi’nde ve Samandağ ilçesine bağlı Sutaşı Mahallesi’nde dere yataklarını genişleterek görüntü kirliliğini de ortadan kaldırmak amacıyla harekete geçti.

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI HATAY’IN 15 İLÇESİNDE DEVAM EDECEK

Hatay’ın 15 ilçesindeki tüm dere yataklarındaki temizlik çalışmalarına devam edeceklerini belirten ekipler, dere yataklarını dolduran ot, çamur ve atıkları temizleyerek hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak hem de yağan yağmurlar nedeniyle olası bir taşkınlık tehlikesinin önüne geçileceğinin altını çizdi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>