İSKENDERUN BELEDİYESİ MEVLANAYI ANMA PROĞRAMI DÜZENLEDİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediyesi, Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatı Şeb-i Arus’un 746. yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenledi.

İskenderun Doğa Kolejinde düzenlenen anma proğramına İskenderun Beledite Başkanı Fatih Tosyalı,İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol,İskenderun İlçe emniyet Müdürü Nevzat Güneş ve çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı.

Düzenlenen proğramda bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,Mevlana’nın insanlık tarihinin en önemli düşünürlerinden birisi olduğunu ifade ederek, “Mevlana’nın sabır, sevgi ve hoşgörüyü esas alan düşünceleri asırlar boyunca başta Türk toplumu olmak üzere insanlığa ışık tutmuştur”diye konuştu.

Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatı olan ‘Şeb-i Arus’un 746. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programına konuşmacı olarak katılan Yazar Sinan Yağmur ise “Mevlana’nın sevgi kavramı çok iyi anlamalıyız “dedi.

Yağmur ,daha sonra Hz. Mevlana’nın yaşamı ve düşünceleri hakkında konferans verdi.

Konferans sonunda ise Başkan Fatih Tosyalı, programa konuşmacı olarak katılan Yazar Sinan Yağmur’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi rahmetle andıklarını söyledi.

 

 

 

 

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>