İSKENDERUN BELEDİYESİNDEN MEVLANA’YI ANMA GECESİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

 

İskenderun Belediyesi, Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatı Şeb-i Arus’un 746. yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenleyecek.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 14 Aralık Cumartesi günü saat 20.00’de İskenderun Doğa Koleji konferans salonunda gerçekleşecek anma gecesine tüm vatandaşları davet etti.

Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatı olan ‘Şeb-i Arus’un 746. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programına konuşmacı olarak Yazar Sinan Yağmur katılacak olup bir takım etkinlikler düzenlenecek.

BAŞKAN TOSYALI’DAN ŞEB-İ ARUS’A DAVET 

Anma gecesine tüm bölge halkını davet eden Başkan Tosyalı, “Hz. Mevlana ölümü yaradan ile buluşma, bir düğün gecesi olarak görmüştür. Mevlana’ya sahip olmak bu ülke ve bu millet için dünyada eşi benzeri olmayan yegane bir zenginliktir. Mevlana Celaleddin-i Rumi; sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolüdür. Gerçekleştireceğimiz bu büyük buluşmaya tüm vatandaşlarımız davetlidir” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>