İskenderun’da fırtına yıktı, denizi taşırdı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Meteorolojinin özellikle İskenderun Körfezi’nde ‘sarı alarm’ verdiği fırtına ve kuvvetli yağış uyarısı yapılan, Doğu Akdeniz’de yaşam olumsuz yönde etkilendi.

Yaşam
İskenderun’da dün geceden itibaren etkili olan fırtına saatte zaman zaman 60-80 kuvvetinde esmesi sonucu kentin birçok yerinde ağaçlar devrildi, dalları koptu, dalgalı deniz sahilde taştı.

İskenderun Dumlupınar Mahallesinde yaşanan olayda kurulan cenaze çadırı fırtınada brandalar ve sandalyeler uçtu etrafa saçıldı. Numune mahallesinde de bazı yerlerde ağaçlar kökünden söküldü.

Özellikle kentin sahil bandındaki yürüyüş yollu, parkın içi, İskele önü, Atatürk Anıtı arkası Lunaparkın bulunduğu bölgeler deniz sularıyla kaplandı.

Bu arada şiddetli fırtına yüzünden İskenderun Körfezinde gemilere hizmet veren liman ve iskelelerde de yükleme boşaltma çalışmalarına ara verildiği öğrenildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>