Kent Genelinde Dere Temizliği Devam Ediyor

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatay genelinde halk sağlığını tehdit eden, gündelik yaşamı sekteye uğratan sorunlara hızlı müdahaleler ile vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor.

İlçe veya iş ayrımı yapmadan hizmet üreten Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, vatandaşları ve esnafı rahatsız edip halk sağlığı sorununa yol açan bir olumsuzluğu daha müdahale etti.
HBB ekipleri, Antakya İlçesinde Narlıca Mahallesi’nde bulunan dere yatağında; yoğun şekilde biriken çöp ve atıkları temizleyerek oluşabilecek taşkınlıkları ve kirliliği ortadan kaldırdı. Dere yatağı etrafında bulunan konutlarda ikamet eden vatandaşlar hızlı bir şekilde müdahale ederek oluşan kirliliği çözüme kavuşturdukları için HBB ekiplerine teşekkürlerini iletti.

HBB ekipleri gerçekleştirdikleri temizlik çalışması sonunda, Hatay’ın temiz bin kent olarak anılmasının kent sakinlerinin elinde olduğunu bu nedenle dere yataklarına ve doğanın hiçbir alanına çöp atılmaması konusunda duyarlı olunması gerektiğini ifade etti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>