Palmiye Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanını Tanıttı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Özel Palmiye Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Şahutoğlu, bünyelerindeki sağlık ekibi kadrosuna kattıkları Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik mikro biyoloji Uzmanı Doç. Dr. Vicdan Köksaldı Motor’u kamuoyuna tanıttı.

Özel Palmiye Hastanesinde Başhekimi Dr. Yılmaz Şahutoğlu, alanında uzman bir hekimi Palmiye Hastanesi ailesiyle buluşturmak, bünyelerine kattıkları akademisyen arkadaşları Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik mikro biyoloji Uzmanını kamuoyuna tanıtmak üzere bir basın toplantısı düzenledi.
Başhekim Dr. Şahutoğlu, Hastanelerinin kurulduğu ilk günden itibaren sağlık sektörünün dinamik sürecinden dolayı, her geçen gün büyüme eğiliminde ve geliştirmeyi sürdürdüklerini belirterek “Bu süreçte fiziksel konumunu, teknolojik altyapısını, en önemlisi de bu süreci işleyecek sağlık ekibi kadrolarını da güçlendirme, nitelikli hekimleri bünyesine katma, bu bölgeye kazandırma yönünde ciddi bir uğraş içerisinde yer aldık” dedi.
Sektörün her alanına yaptıkları yatırımlarının karşılığını İskenderun özelinde, Hatay’ın genelinde hastalardan, kamuoyundan gördükleri ilgiyle almış durumda olduklarının altını çizen Başhekim Şahutoğlu “Bu ilgili hiç kuşkusuz ki yatırımların git gide artması yönünde bir irade ortaya koymuştur. Biz de Hastane yönetimi olarak bu iradeyi çok güçlü bir şekilde hayata geçirme gayreti içerisindeyiz. Enfeksiyon hastalıkları ve Klinik mikro biyoloji Uzmanı Doç. Dr. Vicdan Köksaldı Motor arkadaşımız geçen hafta itibariyle Palmiye Hastanesi ailemize katıldı. Şu ana kadar çok ciddi ve başarılı çalışmaları oldu. Bu başarılı çalışmaları katlayarak Palmiye bünyesinde devam ettireceğine inanıyorum” diye konuştu.

1997 yılında Ankara Tıp Fakültesinden mezun olduğunu belirten Enfeksiyon hastalıkları ve Klinik mikro biyoloji Uzmanı Doç. Dr. Vicdan Köksaldı Motor 2006 yılında da uzmanlığını, 2013 yılında da Mustafa Kemal Üniversitesi’nden de Doçentlik, 22 yıllık hekim, 6 yıllık da doçent olduğunu söyledi.

Aslen Ankaralı olduğunu, son on yıldır Antakya’da yaşadığını, bu coğrafyayı ve buradaki insanları çok sevdiğini, İskenderun’da olmaktan da çok mutluluk duyduğun aktaran Doç. Dr. Vicdan Köksaldı Motor “Enfeksiyon hastalıkları uzmanlığı giderek artarak ihtiyaç göstermekte, ülkemizde, dünyamızda. Çünkü enfeksiyon hastalıkları hayatımızın her alanında, her d öneminde mevcut. Mevsimsel seyir gösterebiliyor yada bulaş yolları açısından kışın, yazın artan enfeksiyonlar olabiliyor. Sadece insandan insana bulaşan değil, hayvanlardan insanlara bulaşan enfeksiyonlar olabiliyor. Günümüzde özellikle hastanelerde dirençli bakterilerin neden olduğu, hastane enfeksiyonları çok ciddi bir problem. Bunun için de enfeksiyon hastalıkları uzmanına gereksinim duyuluyor. Bu alanlarda çalışmak üzere burada bulunmaktayım” şeklinde konuştu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>