Palmiye Yaprakları Esere Dönüşüyor…

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İlçemize bağlı Halk Eğitim Merkezinin Nardüzü Mahallesinde devam eden Palmiye yaprağı sepet yapımı ve örgüsü kursuna Kaymakam SARI, Milli Eğitim Müdürü Ramazan DÖNMEZ ,  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muammer ONAY, Nardüzü Mahalle Muhtarı Mehmet ŞANLI  ve Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ZOR ile birlikte ziyaret etti.

Hemen hemen İlçemizin tüm mahallelerinde ihtiyaca göre, halka hizmet ve eğitim vermek amaçlı açılmış olan kursların eğitici, el becerilerini geliştirme, sanatsal öğretiler, kursiyerlerin birbirleri ile kaynaşmaları ve aile ekonomisine katkı sağlamak amaçlarını taşıdığını belirttiği kursları ziyaret eden Kaymakam SARI, Kursiyerlerle sohbet ederek, yapılan el emeği göz nuru, doğal el işlerini inceleyerek başarılar diledi. Eserlerin bir kısmının hanımeli pazarında satıldığını, yurtdışına gönderilen  de olduğunu, unutulmaya yüz tutmuş bu sanat sayesinde kursun hanımlarla her gün dolup taştığını, ilginin yoğun olduğunu ifade etti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>