Zabıta Belediyenin Aynasıdır…

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkalnlığına bağlı 3.Bölge Zabıta birimi, “Yıl Sonu Değerlendirme” toplantısını gerçekleştirdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkalnlığına bağlı 3.Bölge Zabıta birimi, “Yıl Sonu Değerlendirme” toplantısını gerçekleştirdi.
Büyükşehir Belediyesi İskenderun ek hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekrater Yardımcısı ve bölge sorumlusu Taygun Cantürk, Zabıta Daire Başkanı Ahmet Kilisli, İdari ve Mali İşler Şube müdürü Necati Bağdadioğlu,1.Bölge Zabıta şube müdürü Alper Kılıçoğlu,2. Bölge Zabıta Şube müdürü Fatih Arslan, 3.Bölge Zabıta şube müdürü Mehmet Kaplan, Dörtyol koordinatörü Tansel Demirelile bölgede görev yapan amir,komiser ve personeller katıldı.
Toplantıya ev sahipliği yapan 3.Bölge Zabıta müdürü Mehmet Kaplan açılış konuşmasında , insani değer ve vasıfları koruyarak hizmet ürettiklerini ve üretmeye devam edeceklerini belirterek,” Belediyemiz bünyesindeki her birim ve ünite ile uyumlu çalışıyoruz Zabıta birimi belediyenin Aynasıdır” dedi.
3.Bölge görev ve sorumluluk alanında bulunan 6 ilçede özveriyle hizmet üreten,fedekar ve vefekar personele çalışmalarından ötürü teşekkür eden Mehmet Kaplan,2019 yılı içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında istatistiki bilgiler vererek,halkımıza en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini ifade etti.
“ZABITA SADECE CEZA YAZAN BİR KBERİM DEĞİLDİR”
Konuşmasına “Zabıtayı tanımlamak gerekirse ;sadece ceza yazan bir birim olarak değil,insana sevgiyle yaklaşan,kanunlar ve mevzuat çerçevesinde çalışan bir birim olarak değerlendiriyorum” şeklinde başlayan Zabıta daire başkanı Ahmet Kilisli personelin davranış,uyum ve çalışma disiplini konularında tavsiyelerde bulundu.
Belediye kurumunun her ne kadar siyasi bir kimlik taşısa bile halka hizmet noktasında ayırım gözetmeden hizmet vermenin önemine vurgu yapan Ahmet Kilisli şunları söyledi. “ Göreve başladığımız günden itibaren büyük şevk ve azimle hep birlikte çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.Yol aldıkça hizmetlerimiz oturmaktadır. Belediyemizin her biriminde bizler varız.Kanunsuz yapılan her iş’te bedel ödeneceğini unutmamak lazım. Zaten kanunlar kural tanımaç ve kötü niyetli kişiled içindir.İyi insanlara kanunlara saygılı insanlara bakış açımız farklıdır.Herşeye rağmen öfke kontrolü ana felsefemiz olmalıdır.Hizmet üretirken vatandaşlarımıza karşı insani ilişkiler çerçevesinde yaklaşıp kucaklayıcı olup birbirimizi anlamak zorundayız.Hepiniz benim için değerlisiniz.”
Toplantının kapanış konuşmasını yapan Büyükşehir belediyesi genel sekreter yardımcısı ve bölge sorumlusu Taygun Cantürk, Zabıtanın en çalışkan ve verimli birim olduğunun aytını çizerek “ Bizler bir ekipbiz.Ekip ruhunu oluşturduk ve hizmetlerimizi gece gündüz demeden sürdürüyoruz Hepinizle gurur duyuyorum” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>