ATSİAD’ta CHP’li Vekillerle Hatay Zirvesi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin ve Mehmet Güzelmansur, Akdeniz Tüccar ve Sanayici İşinsanları Derneği (ATSİAD)’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler, işinsanlarıyla görüş alış verişinde bulundular.
ATSİAD Başkanı Yusuf Yılmaz, yönetim kurulu ve üyeler tarafından karşılanan CHP’li Vekiller Şahin ve Güzelmansur, siyaset konuşmadılar, hizmet ve proje merkezli bir sunum yaptılar.
İktidar-Muhalefet vekillerinin bir arada Hatay’ın menfaatleri doğrultusunda çalışmaları ATSİAD üyelerinden büyük takdir gördü.
ATSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yılmaz, iktidar ve muhalefet milletvekillerinin Hatay’ın geleceğine katkı sunmak adına birlikte hareket etmelerinin memnuniyet verici olduğunu belirtirken, dernek üyelerinin kurduğu ATSİAD A.Ş’nin yakında bir yatırım müjdesi vereceğini söyledi.
ATSİAD A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Sağır, bölge ekonomisini harekete geçirecek adımların atılmasını memnuniyet verici olarak niteledi ve sahil şeridinin turizm odaklı planlanması, düzenlemelerin yapılması halinde bölgenin turizm cazibe merkezi haline geleceğine vurgu yaptı.
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay’ın gelişmesi, ticari olarak büyümesi, yatırım yapılması ve işsizliğin çözülmesi üzerine yoğun çaba içerisinde olduklarına vurgu yaptı.
Arsuz’un geleceğini olumlu yönde etkileyecek, Arsuz Samandağ yolu, Hado ve Serinyol Madenli yolu, İskenderun Taş Ocakları mevkiinin ağaçlandırılması, 10 milletvekilinin Hatay için elele vermesi, Amanos tüneliyle ilgili olumlu gelişmelerle birlikte İskenderun’da lojistik köy kurulması konularında açıklamalar yapan Vekil Suzan Şahin, tüm bu gelişmeler ışığında Hatay’ın gelişmesi, büyümesi için çalışmalarının sürdüğünü anlattı.

10 Milletvekili Hatay İçin Elele Verdik
Hatay’ın genel hizmet eksikleri, yapılan ve projeleri hazırlanan hizmetle ilgili AK Parti ve MHP ile Hatay’ın 10 milletvekiliyle birlikte attıkları adımları aktaran CHP’li vekiller, vergi tahsilatında yedinci sıradaki Hatay’ın genel bütçeden aldığı payın arttırılması için 10 milletvekili olarak yoğun çaba sarfettiklerini vurguladılar.

Hado Arsuz’a İyi Gelecek…
Madenli Serinyol Yolu HBB’nin Gündeminde…
Devlet eliyle ve Hatay Büyükşehir üzerinden yapılan veya planlanan çalışmalara dikkat çeken CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Hado’nun Arsuz’a büyük katkısı olacağı gibi Madenli Serinyol yolunun da Büyükşehir tarafından yapılacağını hatırlatarak, Arsuz Samandağ yolunda eksik kalan Km’lik bölümünün bakanlık tarafından yapılmasını talep ettiklerini söyledi.

Amanos Tüneli’ne Yatırımcı Hazır…
Serbest bölge, lojistik köy, hassa tüneli konularında AK Parti ve MHP milletvekilleriyle birlikte ortak hareket ettiklerini belirten CHP Milletvekili Suzan Şahin, Hassa Tünelinden büyük oranda yararlanacak Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş milletvekilleriyle de birlikte çalıştıklarına dikkat çekerken, Hassa Tüneliyle birlikte İskenderun’da lojistik köy kurulması için de Ulaştırma Bakanlığının çalışma içerisinde olduğunu ifade etti.
Hassa Tüneli yatırımı üzerine önemli açıklamalar yapan Suzan Şahin, ekonomik kriz nedeniyle İsviçreli bir yatırımcıyla ‘Yap İşlet Devret’ modelinde görüşmelerin olumlu bir zeminde ilerlediğine vurgu yaparken, Gaziantep milletvekillerinin İsviçreli yatırımcıyla doğrudan görüştüğünü söyledi.

Demir Çelik İhtisas Bölgesi Belediyeleri Vurur!
İskenderun’da demir çelik sektörünün endüstri bölgesi kapsamına alınması için bir girişiminin olduğunu belirten Suzan Şahin, endüstri bölgesi yapılması durumunda yerel belediyelerin emlak vergisi başta olmak üzere bir çok gelirden mahrum kalması anlamına geleceği için bazı riskler barındırdığını hatırlattı.

Taş Ocaklarının Yerini Ağaçlandırmadan Bırakmayız !
İskenderun’da taş ocaklarının sözleşmesinin bittiğini hatırlatan Şahin, firmaların boşalttığı taş ocağı alanını ağaçlandırmadan işin peşini bırakmamak kararlılığına vurgu yaparken, firmaların ağaçlandırma yapmadan bölgeyi terk etmesinin kanunlara aykırı bir durum olduğunun altını çizdi.

Hatay İçin Tüm Yolları Kullanıyoruz…
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur da yaptığı konuşmada, Hatay’ın hakkını alabilmek adına tüm bölge milletvekilleriyle birlikçe çalıştıklarını belirterek, Dışişleri komisyonu üyesi olarak gittiği tüm yurtdışı ziyaretlerinde Hatay ekonomisini canlandıracak görüşmeler yapmaya gayret ettiğini söyledi.
Ziyaretin sonunda CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’a ilk ziyaretinin anısına ATSİAD Başkanı Yusuf Yılmaz tarafından plaket takdim edildi.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>