BASIN DOSTLARINA TEŞEKKÜR EDERİZ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İskenderun Gazeteciler Cemiyeti üyeleri İskenderun Anıt Alanında bir araya gelerek Atatürk Anıtı’na çelenk sundular.
Saygı duruşunda bulunan gazeteciler İstiklal Marşımızı okudular.
Çelenk Sunma töreninin ardından kısa bir konuşma yapan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Hatay İl Temsilcisi ve İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, yazılı basının, tarihin sarı yaprakları arasında yer almaya başladığı günümüzde, internet haberciliği ve web tv- radyo yayınlarının yaygınlaştığına dikkat çekti. Cıncık, “Geçmişte, her önüne gelenin gazete açabiliyordu. Devletin yetkili kurumlarının internet medyası konusunda gerekli tedbirleri alarak, aynı sorunların tekerrür etmesini önlemesi gerekir. Küresel Gazeteciler Konseyi, bu konuda bir çalışma başlatmıştır” şeklinde konuştu.
KAHVALTI DAVETİ
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla tüm basın mensuplarına 3 nolu Belediye Gazinosu’nda kahvaltı verdiler. Emniyet Müdürü Nevzat Güneş’in de katıldığı kahvaltıya çok sayıda basın mensubu iştirak etti. Kahvaltıdan sonra hatıra olarak, Başkan Tosyalı selfi fotoğraf çekti.
İGC Başkanı Veysel Cıncık, 10 Ocak’ın aynı zamanda İdareciler Günü olması nedeniyle Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve Emniyet Müdürü Nevzat Güneş’e birer buket çiçek takdim etti.
ZİYARETLER
10 Ocak Basın Bayramı nedeniyle İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’ne de çeşitli kutlama ziyaretleri yapıldı.
Arsuz Belediye Başkanı Dr.Asaf Güven ve Başkan Yardımcıları, Kadınlar Derneği Başkanı Canan Gencer ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çelik İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Mehmet Güngör, Türk Büro Sen Hatay Temsilcisi Ömer Kabaklı, İGC Başkanı Veysel Cıncık ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek kutladılar.
ÇİÇEK GÖNDERENLER
Şampiyon Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Selma Yılmaz, Güven Makine Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kirmit ve Seval Kirmit, Tügva İl Başkanı Sinan Köklü, Tügva İlçe Başkanı Numan Yasin Okur da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İGC’ye çiçek gönderdiler. Basın dostu pek çok kişi de telefonla arayarak veya mesaj göndererek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladılar.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>