G.K.T Gezici Kimlik Terminali hizmeti

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İlimizdeki tüm İlçe Nüfus Müdürlüklerinde bulunan Gezici Kayıt Terminalleri ile hasta, yaşlı ya da engelli olup Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Başvurusu için Nüfus Müdürlüklerine gelemeyecek olan ve bunu Doktor raporuyla belgeleyen vatandaşlarımızın Kimlik Kartı başvurularının evlerinde alındığı belirtildi.
Bu hizmetin Genel müdürlük tarafından hasta, engelli ve yatalak vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla başlatıldığı belirtiliyor.
Hizmetten yararlanacak vatandaşların tam teşekküllü sağlık raporu alması gerektiği, yatalak hastaların da evlerine giderek başvurularının alındığı, bu konuda muhtarlarla ortak çalışma yürütüldüğü de öğrenildi. Vatandaşlar, raporlarıyla birlikte dilekçe yazıp Nüfus Müdürlüklerine başvurabiliyorlar
Yatalak, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza da büyük kolaylık sağlandığı, hasta vatandaşların nüfus müdürlüğüne gelmeden evinde başvurusunu yaparak yeni kimliğine kavuşturulduğu, tüm işlemleri vatandaşları evden çıkarmadan tamamlandığı belirtildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>