HATAY GASTROFEST, HATAY’A ULUSLARARASI UÇAK SEFERİ GETİRDİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından İzmir’de Hatay Gastrofest yapılıyor. Yeni yıl yaklaştıkça Hatay Gastorfeste olan ilgi daha da artıyor.
2021 yılında EXPO’ya ev sahipliği yapacak olan Hatay’ın tanıtımı Kültür Daire Başkanlığı tarafından itina ile yapılıyor. Açılış günlerine Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da katıldığı Hatay Gastrofest’te Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin standı, Hatay’a ait devasa bir yemek çadırı ve yöresel ürünlerin tanıtım ve satışının yapıldığı devasa bir hol bulunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bu tanıtım günleri sayesinde Hatay’a yeni yatırımlar gelecek gibi görünüyor.
Hatay-İzmir arasında bugüne kadar sadece bir havayolu şirketinin, haftanın belirli günlerinde uçak seferleri vardı. Bu sefer sayılarının az olması, İzmir ve Hatay arasında gerçekleşecek olan hem kültür hem de ticaret turizmini olumsuz etkiliyordu. Bunun için Hatay ve İzmir arasında her gün uçak seferi olmak zorundaydı.
İzmir’de 20 Aralık’ta başlayan Hatay Gastrofest, Hatay’ın tanıtımı ile ilgili çok hızlı bir ivme kazandı. Çünkü bu fuar başladıktan 4 gün sonra yani 24 Aralık’ta SunExpress firması bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay Gastrofest açılışındaki konuşması ile paralel olması dikkatlerden kaçmadı. SunExpress tarafından yapılan açıklama aynen şu şekilde: “Binlerce yıllık geçmişi ile 13 medeniyeti topraklarında kucaklayan, bütün dinleri barış içinde bir arada barındıran bir kültür mozaiği, ülkemizin lezzetleriyle meşhur şehirlerimizden Hatay’a 2 Haziran itibari ile İzmir’den haftada 3 sefer karşılıklı olarak satışa açtığımızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz.”
SunExpress ayrıca yaptığı açıklamada Hatay için planlanan seferlerin Amsterdam(Hollanda), Düsseldorf, Berlin, Münih, Frankfurt, Stuttgart (Almanya) ve Paris (Fransa) havalimanlarına uçuş bağlantısı olan seferler olduğunu belirtti.
Hatay, katıldığı bir fuar sayesinde ilk defa uluslararası arenaya açılıyor. Hataygastrofest’in sahibi ve destekleyicisi olarak HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ’a büyük bir teşekkür etmek gerekir. Tabi bu organizasyonun yükünü çeken Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ülkü TECİMEN’İ de bu başarıdan dolayı kutlamak gerekir. Hatay bu ekiple ciddi bir ivme kazanacak gibi görünüyor. Memlekete hayırlı olsun.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>