“İLK KURŞUN TÜRK MİLLETİNE UMUT OLMUŞTUR”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Erzin ve Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluş günlerini kutlayan mesaj yayımladı.
Yayımladığı mesajında milli mücadele yıllarında yakılan bağımsızlık ateşinin Dörtyol’da sıkılan ilk kurşun ile başladığını ifade eden Başkan Savaş, “Tarih boyunca esarete boyun eğmeyen, bağımsızlığını ve vatan bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan kahraman ecdadımız, işgal güçlerine ilk kurşunu sıkarak Türk milletine umut olmuştur. Onların yaktığı bağımsızlık ateşi tüm Anadolu’ya yayılmış ve Türk halkına bağımsızlığı müjdelemiştir. Cesaret, inanç ve kararlılıkla Türk milletine umut olan kahraman ecdadımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış vatan toprağımıza dört elle sarılarak onların bize bıraktığı mirasa sahip çıkmalı ve şanlı bayrağımızın ilelebet dalgalanması için tüm benliğimi ve değerlerimizle birlikte mücadele etmeliyiz” dedi.
Başkan Savaş mesajının devamında ise; “Bu gurur ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin huzurunda saygıyla eğiliyor, bir ulusu yeniden ayağa kaldıran Erzin ve Dörtyol’un düşman işgalinin kurtuluşlarının 98. yılını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>