İTSO Başkanı Yılmaz, Arsuz’da EXPO-2021 Tanıtım toplantısına katıldı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz Arsuz Kaymakamlığı ile Hatay Büyükşehir  Belediyesi Koordinesinde yapılan EXPO-2021  tanıtım toplantısına katıldı.

Arsuz Kaymakamlığı Salonunda yapılan toplantıda EXPO’da gelinen süreç ve EXPO’nun Hatay ve bölge için önemi anlatıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi EXPO Genel Koordinatörü Ömer Faruk Çelebi tarafından  yapılan sunum, toplantıya katılanlar tarafından dikkatle takip edildi.

Bölge kamuoyunun EXPO ile ilgili bilgilendirilmesi ve sürece dahil edilmesinin önemine dikkat çeken Ömer Faruk Çelebi, 2milyon  civarında insanı ağırlayacak bu dev projenin Hatay’ın geleceğini olumlu yönde şekillendireceğini söyledi.

Gelecek 10 yıl içinde EXPO alanının bölgeye katacağı değerlerin hayal bile edilemeyecek düzeyde  olduğunun altını çizen Çelebi; “Dünyanın gözü Hatay’ın üzerinde olacak ve dev yatırımcılar  gelecek.

Özellikle Kooperatifleşme ve tarım alanlarının en iyi şekilde değerlendirileceği projelerle desteklenecek olan EXPO’yu  Hatay için büyük şans olarak tanımlayan Ömer Faruk Çelebi; “Gastronomiyle birlikte  mükemmel bir gelecek Hatay’ı bekliyor. 2021 den itibaren kentleşmenin daha da hızlı ilerlemesi bekleniyor. Bu nedenle Arsuz, Karaağaç ve İskenderun’un bu dev projenin farkında olması  gerekiyor.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da, EXPO’nun önemine dikkat çekerek; “EXPO ve Gastronominin maddi ve manevi katkılarının  ilçemize çok büyük yararları olacağını düşünüyoruz” diyerek sunumu yapan Çelebiye teşekkür etti.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da EXPO Genel Koordinatörü Ömer Faruk Çelebiye sunumlarından dolayı teşekkür ederek, “EXPO’nun bölgemiz ekonomisine sosyal ve kültürel anlamda önemli biz zenginlik katacağına inanıyoruz” dedi.

EXPO Tanıtım toplantısına, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı  Asaf Güven, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO yönetim kurulu üyesi Yusuf Yılmaz,  Arsuz Belediye Meclis üyeleri, ARİAD Başkanı Adnan Ağır, kamu amirleri, sivil toplum  kuruluş temsilcileri,  bölge iş adamları muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>