MÜSİAD Hatay Şube Yönetimi Genişletilmiş Başkanlar Toplantısına katıldı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

MÜSİAD’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği “Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı”nın ikinci bölümü, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Genel Başkan Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve MÜSİAD’ın Yurt İçi ve Yurt Dışı Şube Başkanlarının katılımlarıyla Genel Merkez’de düzenlendi
MÜSİAD’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği “Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı”nın ikinci bölümü, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Genel Başkan Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve MÜSİAD’ın Yurt İçi ve Yurt Dışı Şube Başkanlarının katılımlarıyla Genel Merkez’de düzenlendi.

MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Abdullah Bozatlı ve yönetim kurulu üyeleri de toplantıda yer aldı.
MÜSİAD Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Türkiye’nin son 18 yıldaki ekonomik performansına ilişkin kısa bir sunum gerçekleştirdi.
Konuşmasında, yıl içerisinde açıklanan Yeni Ekonomi Programı (YEP) hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kaan, Türkiye’nin hedeflenen veriler doğrultusunda yoluna emin adımlarla ilerlediğine dikkat çekti. 2020 yılından umutlu olduklarını belirten Kaan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Faizlerdeki belirgin düşüşle bankaların kredilendirme faaliyetlerine hız vereceği bir döneme giriyoruz. Ancak bizim kırmızı çizgimiz olan faiz ile iş yapmaya alternatif, girişim sermayesi fonları, ortaklık fonları, proje borsası gibi alternatif finansman seçeneklerimiz de 2020 yılında devreye girecektir. Burada önemli olan TL’ye karşı duyulacak güven unsurunu beslemek ve milli sermaye stokumuza yatırım yapmaktır. Bir ülkede paranın değerini o ülkedeki üretimin hacmi ve katma değeri belirler. Finansal yapılandırmalardaki yeni uygulamaların devreye girmesiyle konkordato sayısında da belirgin bir azalma yaşayacağımızı tahmin ediyoruz. Aynı şekilde iş dünyasının yatırım iştahının yeniden gelmesi istihdam üzerinde de olumlu bir etki sağlayacaktır.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise Türkiye’nin 2013 yılında Gezi Süreci ile başlayan dönemden itibaren 7 yıldır fiili olarak savaşta bulunduğuna dikkat çekti. Ülkemizin Gezi Kalkışması, 17-25 Aralık Ekonomik Darbesi, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve kur oyunları üzerinden köşeye sıkıştırılmak istendiğini vurgulayan Albayrak, buna rağmen Türkiye’nin onurlu ve dik duruşunu bozmadan, istikrarlı bir şekilde yoluna devam ettiğini kaydetti.
Türkiye’nin bölgesindeki istikrarsız ortama ve dünyadaki “Ticaret Savaşı” adı verilen gelişmelere rağmen büyümesini sürdürdüğüne dikkat çeken Albayrak, önümüzdeki dönemde de Türkiye’nin istikrarlı büyümesini sürdürmeye devam edeceğini ifade etti.
Albayrak konuşmasının ardından MÜSİAD Şube Başkanlarının sorularını yanıtladı. Otomotiv, tarım, enerji ve bankacılık gibi sektörler hakkında değerlendirmelerde bulunan Albayrak, MÜSİAD Üyeleriyle fikir alışverişinde bulundu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>