Tarihi İstanbul Börekçisi İskenderun’da…

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Tarifi ve lezzeti asırlık geçmişi sahip tarihi İstanbul Börekçisi, İsa Esdal, Ayhan Pekel ve Hakan Aydın’ın ortaklığında İskenderunluların hizmetine girdi.

Tarihi İstanbul Börekçisi’nin İskenderun Şubesi açılışına, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Hatay Esnaf Odaları 2. Başkanı ve İskenderun Şoförle ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu ile kalabalık davetli topluluğu katıldı.

Şehit Pamir Caddesi üzeri İŞKUR hizmet binası karşısında hizmet vermeye başlayan Tarihi İstanbul Börekçisi’nin açılış kurdelesini de Belen Belediye Başkanı Gül, hayırlı olması dilekleriyle kesti. İkram edilen ürünleri tadan Başkan Gül, böreklere tam not verdi ve bol kazançlar dileğinde bulundu.

Ürünler konusunda davetlilere bilgi veren ortaklardan Hakan Aydın, hem fiyat hem de kalite konusunda iddialı olduklarını dile getirerek “Kıymalı, patatesli, sade, peynirli, ıspanaklı ve su böreği gibi çeşitlerimiz vardır. Tamamı doğal malzemelerden imal ediyoruz. Ustalarımız da deneyimlidir. Bu özellikleri bir araya getirdikten sonra geleneksel tarifleri modern dokunuşlarla değerli İskenderunlulara sunuyoruz” dedi.

SIRA DÖRTYOL’DA

Türkiye’de tanınan bir marka olduğunun altını çizen Hakan Aydın “İsa Esdal ve Ayhan Pekel ile çıktığımız bu yolda amacımız, İskenderunlu hemşehrilerimize geçmişi yüz yıla dayanan ilk günkü lezzetini koruyan bu eşsiz tadı sunmaktır. Henüz bir haftalık olmamıza rağmen vatandaşlarımızın ilgisi, bizim aldığımız bu kararda ne kadar doğru olduğumuzu gösterdi. Şimdiden kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Aydın, İskenderun’dan sonra Dörtyol için de planlama yaptıklarının altını çizerek, aynı lezzeti orada da sunmanın heyecanını şimdidenyaşadıklarını kaydetti.

Üretim ve hammadde ile ilgili bilgiler de veren Hakan Aydın şöyle konuştu: “Üretim yaptığımız ürünleri, deneyim ve bilginin harmanlanması ile yeni tatların yüzde 100 katkısız ve doğal olarak hazırlanması, sürekli olarak gelişen yenilikleri takip ederek, en güzel ürünleri sunacağız. Börek ve unlu mamuller konusunda uzmanlaşmış kadronun taze ve doğal ürünlerle hazırladığı lezzetlerimizi kalitemizden ödün vermeden, sunma çabası içerisindeyiz.”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>