Uğur Fırat Piyasaları Değerlendirdi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat piyasa borsasını inceleyerek haftanın ilk değerlendirmesini yaptı.

Başkan Uğur Fırat Yaptığı açıklamada, ”Altın fiyatları, ABD-İran gerginliğinden dolayı artan güvenli liman alımları ile 6 yılı aşkın sürenin en yüksek seviyesini gördü. Jeopolitik riskler altının yükselişine neden olmaya devam ediyor. Altın yeni haftaya 1570$ seviyesinin üzerinde başladı. En yüksek ise 1582$ seviyesini test etti. ABD ile İran arasındaki gerilimin sürmesi bir süre daha altının kendisini beslemesine neden olabilir. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte gelecek açıklamalar ve iki ülke arasındaki tansiyon fiyatlamalar üzerinde oldukça kritik. Ons altın için bugün aşmakta zorlandığı 1582$ seviyesi direnç noktası olarak takip ediliyor. Bu direnç noktasının üzerine doğru yerleşmesi altının 1590$ ve üzerine doğru tepki vermesine neden olabilir. Yorumlamış olduğum altın piyasa değerlendirmesi tahminler üzerinedir. Altının açılışı 303 TL çeyrek altın 498 TL den işlem görüyor.” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>