Uluslararası bilim insanları MarFresh2020’de buluşuyor…

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Uluslararası bilim insanları MarFresh2020’de buluşuyor…
İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tahir Özcan, Şanlıurfa’da 2. Uluslararası Deniz ve Tatlı Su Bilimleri Sempozyumuna, yerli ve yabancı bilim insanlarıyla birlikte katılacaklarını söyledi.
Sahil Petek Pastanesinde bir grup eğitimci ve basın mensubuyla bir araya gelen İSTE İskenderun Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tahir Özcan karşılıklı sohbet etme olanağı buldu.

Özellikle İskenderun’un yurt içi ve yurt dışında en önemli bilinirliğinin başında Jumbo karidesin geldiğine dikkat çeken Prof. Dr. Tahir Özcan körfezin su ürünleri zenginliği açısından değerlendirilmesi gerektiğini, özellikle de Jumbo karidesin dünyanın her yerinde bilindiğini, buradan hareketle İskenderun’un tanıtımında çok önemli bir değer olduğunun altını çizdi.

MARFRESH2020 SEMPOZYUMU

Mavi yeşil doğa ve bilim derneği öncülüğünde, Harran Üniversitesinin ev sahipliğini düzenledikleri 2. Uluslararası Deniz ve Tatlı Su Bilimleri Sempozyumunun da duyurusunu da yapan Prof. Dr. Tahir Özcan, “(MarFresh2020) 2. Uluslararası Deniz ve Tatlı Su Bilimleri Sempozyumu 2-5 Eylül 2020 tarihleri arasında Şanlıurfa’da Osman Bey kampüsünde gerçekleştirilecek” dedi.

Bu yıl ikincisini düzenledikleri sempozyumda Uluslararası bilim insanının yer alacağını belirten Prof. Dr. Tahir Özcan ayrıca şunları kaydetti: “2. Uluslararası Deniz ve Tatlı Su Bilimleri Sempozyumuna Marfresh 2020 ile ülkede ve dünyada her geçen gün giderek önem kazanan deniz ve tatlı su ekosistemleriyle ilişkili olan kaliteli besin, çevre, biyolojik çeşitlilik, ekoloji, kirlilik, taşımacılık, gastronomi, turizm ve temiz su kaynağı yönetimi alanında çalışmalar yapan biyoloji, ziraat, orman, veterinerlik, mühendislik, ekonomi, turizm, enerji ve tıp gibi çeşitli alanlardaki mühendislik teknolojileri, temel bilimler ve bunlara ilişkin çalışmalar yapan akademisyenler, belediyeler, kamu kurumları, STK’lar ve özel sektör temsilcilerinin bilgi aktarımını sağlayacak.”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>