BAKAN AKAR 76 REJİM ASKERİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Milli Savunma Bakanı Akar, İdlib’deki saldırıya ilişkin, ’54 Rejim hedefi ateş altına alınmış çeşitli kaynaklardan aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 76 Rejim mensubu asker etkisiz hale getirilmiştir dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki faaliyetlerinin yönetildiği Harekat Merkezi’nde birlik komutanları ile bir araya geldiği toplantıda konuştu

RUSYA TARAFINDAKİ PERSONELE BİLGİ VERİLDİ

Bakan Akar şunları kaydetti

Dün saat 16.13 ve teyiden saat 22.27’de ilgili arkadaşlarımız Rusya tarafındaki ilgili personele bilgi verdi. Bu iletişim ve bilgilendirmelere, tüm bu önlemlere rağmen Rejim tarafından gece saat 01.13’te unsurlarımıza karşı ateş açılmıştır.

İDLİB’DE HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI

Saldırıya anında karşılık verildiğini vurgulayan Bakan Akar, şöyle devam etti

54 Rejim hedefi ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 76 Rejim mensubu asker etkisiz hale getirilmiştir. İdlib’de Her türlü tedbir alınmıştır, alınmaktadır. TSK, bu konuda üzerine düşen her türlü sorumluluğu eksiksiz yerine getirmektedir.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>