EĞİTİMİN YÜKSELEN DEĞERİ.. AYKUT DAVUT ÖKTEM

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Eğitim olmazsa olmazımızdır..
Başarılı, idealist, öğrencilerimizi aydınlık geleceğe taşırken, her türlü fedakarlığı gösteren,bize ilham veren öğretmenlerimiz var..
İşte İskenderun’da da vizyonu, eğitim tutkusu, sıcaklığı ve dostluğu ile Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem gurur veriyor..
Eğitimde yükselen bir değerimizidir Aykut Davut Öktem..
Güvenilirdir, dost canlısıdır, yıllarca bu kutsal mesleğin onuruna yakışır bir şekilde can siperane bir şekilde çalışmasına devam etmektedir.
İşte böyleki Hatay’ın en marka ve en çok öğrencisi olan Yükseliş Koleji’nde Genel Müdür olarak yıllarca başarısını her geçen yıl daha da arttırıyor..
Aykut hoca iyi bir öğretmenliğin yanında aynı zamanda idealist, her zaman geleceği düşünen, AR-GE’ye (Araştırma – Geliştirme) önem veren bir değerimizdir..
Bütün öğrencileri kendi öz evladından ayırt etmez..
İletişim sıkıntısı yoktur, iyi diyaloğ kurar
Gizlisi saklısı olmayan şeffaftır.
Bulunduğu makamın hakkını veren dürüst ve adaletli biridir.
Eğitimin bütün paydaları ile uyumlu, adaletli, liyakatlı ve nitelikli, modern düşünen ve yeniliğe açık olan, kendisine sürekli geliştiren,bütün öğretmen ve öğrencilere sorunsuz bir eğitim dönemi sunabilen, çalışanlara eşitlik ilkesine göre davranıp prensip ve disiplinli olan, öğretmenlerin bütün sorunları ile ilgilenip çözümünü sağlayan ve en önemlisi vatan sevdalısı olup bunu öğrencilerine aşılayabilen bir idarecidir..
Yıllardır tanıdığım Aykut Davut Öktem, İskenderun’da eğitimdeki en büyük şansımızdır.. yeri geldiğinde bir ağabey, bir kardeştir.. Yardımseverliği ve merhameti ile de gönüllerde her zaman yer edinmiştir.
İşte tüm bu yönleri ve göstermiş olduğu başarıyı Akdeniz Bölgelerini temsilen Milli Eğitim Bakanımızdan aldığı plaket ile tescillemiştir..
Aykut hoca aynı zamanda Yükseliş Kolejleri Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği yapmakta olup, bu görev ile Türkiye’de eğitim vizyonuna katkı sağlamaktadır.
Şunun altını önemle çizmeliyim ki; Türkiye’de birçok özel okul öğrenci yetersizliği ve kayıplardan dolayı okul kapatırken Yükseliş Koleji her yıl öğrenci sayısını kat be kat arttırmıştır..
İşte bunun sebebi ise, eğitimi herşeyden önce tutup, çalışanlar arasındaki huzuru ve motivasyonu sağlayıp çıtasını her zaman yüksekte tutmuştur..
Yükseliş Koleji kurucusu hayırsever iş insanı Nuri Üysen, genel müdürü Aykut Davut Öktem’e vermiş olduğu desteklerden dolayı Yükseliş Koleji’nde başarı kaçınılmaz olmuştur.
Aykut hoca için yukarıdaki ifadelerin önüne ise, şunları ve daha da fazlasını koyabiliriz
Adalet, liyakat, eşitlik, nitelik, vizyoner yapı, sağlıklı iletişim, işine ve eğitime sevdalı..
Allah Aykut hoca gibi eğitimcilerimizin sayısını arttırsın.. Çünkü eğitim ve eğiticilerimiz değer sistemlerimizi etkiler, eğitim daha iyiye ve doğruya katkıda bulunur..
Yükseliş Koleji, kurulduğu günden bu güne kadar çizgisini bozmadan, sadece eğitimle ilgilenen güzide kurumumuzdur. Hatay için hatta ülkemiz için bir şanstır. İşini seven, gönül birlikteliği yapan insanlarımızın bir arada olduğu muhteşem bir kurumdur.
Değerini bilmek, sahip çıkmak gerek..
Yükseliş Koleji kurucusu Nuri Üysen’e, genel müdür Aykut Davut Öktem’e, tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize başarılı çalışmalarının kat be kat artmasını diliyorum
Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>