Elazığ deprem çocuklarına İskenderun’dan moral…

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay’ın İskenderun ilçe Gençlik Merkezi genç gönüllülerinden oluşan bir ekip, 6,8 büyüklüğünde depremle sarsılan Elazığ’daki çocuklara pisikososyal desteğe gitti.

Elazığ’da birçok insanın evsiz kaldığı depremin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla hala çadırlarda yaşayan insanların ortak alanlarına çocuk çadırları kuran Gençlik ve Spor Bakanlığı depremzede çocuklara psikososyal destek sağlamayı sürdürüyor. Türkiye’nin dört bir yanından Elazığ’a giden Bakanlığa bağlı Gençlik Merkezleri çalışanları, gönüllüleri çocukların bu durumun en az hasarla atılması için ellerinden geleni yapıyorlar.

Bölgedeki çalışmalara destek vermek için İskenderun Gençlik Merkezini temsilen gönüllülerden Özge Gedik oluşturulan ekiple bölgeye giderek oradaki çalışmalara destek verdi.

İskenderun’dan Elazığ’a iyilik koşusu yapıldı. Her gün farklı alanlarda çeşitli etkinlikler düzenleyen gönüllüler, ‘felaketin acı izlerini çocuklar durumu kolay atlatsın’ diye var güçleriyle çalışmalara destek oldular.

Dönem Dönem Acil Durum ve Afet Timi olarak haftalık çalışan gönüllülere sonraki haftalarda yine İskenderun Gençlik Merkezinden gönüllü Aysun Dingil’in de katılacağı bildirildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>