Gelenekselleşen ‘İSTE-ŞARE’ Buluşması

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE), öğrencilerin Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli ile bir araya geldiği;
Gelenekselleşen ‘İSTE-ŞARE’ Buluşması

Teknoversite vizyonu doğrultusunda etkileşimli bir eğitim yaklaşımının desteklendiği İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE), öğrencilerin Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli ile bir araya geldiği;
“İSTE-ŞARE” buluşması, Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İSTE-ŞARE adı verilen buluşmaya; öğrenciler ile birlikte idari ve akademik personel de katıldı. İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, konuşmasının başında salonu dolduran öğrencilere teşekkür ederek, Teknoversite ve güncel konular hakkında bilgiler verdi. Rektör Prof. Dr. Dereli; “Bizler her an sahadayız, yanınızdayız, ama İSTE-ŞARE toplantısı hepimizin odaklanacağı ve istediğimiz konuları dile getirebileceği güzel ve ayrı bir fırsat sunuyor. Yüz yüze iletişimin kıymetini iyi bilelim. Eğer bir problem varsa, hep birlikte çözümünü bulmaya çalışalım, çözümü birlikte üretelim, istediğiniz her türlü konuyu gündeme getirebilirsiniz” dedi.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “İSTE, nam-ı diğer Teknoversite olarak öğrencilerimizle birlikte gelişiyor ve güçleniyoruz. Bu nedenle sizlerle İSTE-ŞARE yapmaya çalışıyoruz. Böylece birbirimizi anlayarak neler yapabileceğimizi şekillendirmeye çalışıyoruz. Bizler sizlere her türlü hizmeti kesintisiz ve kaliteli bir biçimde sağlamak için çalışmaya devam ediyoruz. Üniversitemizin fiziksel kapasitesini artırmak için gayret sarf ediyoruz. Son olarak, bu bağlamda İSTE Gastronomi ve Fuar Merkezimizi ve Cam Salonu, Kütüphanemizi ve Mimarlık Fakültesi binasını sizler için hizmete açtık. Binalarımızdaki faydalılıkları da artırıyoruz, bunun yanı sıra sizlere daha iyi hizmet etmek için bütün idari ve akademik birimlerimizi de daha görünür yerlerde konumlandırıyoruz”.

Konuşmasının devamında öğrencilerin üniversitelerin varlık sebebi ve en önemli unsuru olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli; “Kendimizi nerede konumlandırdığımız da çok önemli. İSTE, Türkiye’deki 207 üniversiteden biri, 11 teknik üniversiteden biri, ancak TEKNOVERSİTE olarak kendi vizyonunu ve farklılığını ortaya koymuştur, bu vizyon doğrultusunda da eğitim-öğretim ve araştırma çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda çok yakında TEKNOPARK hizmete giriyor. Geçen sene TEKNOFEST’e en çok katkı sağlayan üniversitelerden biri olmuştuk. Bu sene de sizlerin başvurularınızla TEKNOFEST’te yeni rekorlar bekliyoruz. Ama daha da öncesinde, TEKNOFEST’e giden yolda bu sene projeleriniz 5. TEKNOVERSİTE GÜNLERİ’nde de görücüye çıkacak. Üstelik Bilimsel Araştırma Projeleri Destekleme Birimi’miz projelerinizi destekliyor. Ortaya koyduğumuz vizyon ve bize yüklenen misyon çerçevesinde hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz, İSTE-ŞARE programına katıldığınız için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Programın devamında öğrenciler İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye sorularını yönelttiler. Yaklaşık 6 saat süren etkileşimli ve verimli geçen program, öğrencilerin sorularının tek tek cevaplanmasının ardından sona erdi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>