İskenderunlu gençler Mehmetçik için sokağa indi…

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Suriye’nin İdlip bölgesinde 33 Mehmetçiğin şehit edildiği hain saldırı sonrasında tüm yurtta olduğu gibi Türkiye’nin sıfır noktasındaki Hatay’ın İskenderun ilçesinde de çoğunluğu gençlerin oluşturduğu kalabalık ellerinde bayraklarla sokağa indi.

Ateşkesi sağlamak, göçü önlemek ve bölgede yaşanan insanlık dramını sona erdirmek üzere İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına alçakça yapılan hava saldırısında 33 Mehmetçiğin şehit edilmesi tüm yurtta vatandaşı ayağa kaldırdı. Tüm yurtta olduğu gibi vatandaşlar İskenderun’da da dün gece sokağa indi. İskenderun kent merkezi başta olmak üzere Denizciler ve bazı mahallelerde vatandaşlar tepki yürüyüşü gerçekleştirdi. Tüm şehitler Hatay’dan memleketlerine uğurlanırken vatandaşlarda Türk bayraklarını alarak sokaklara çıktı.

Ellerinde Ayyıldızlı şanlı bayraklarıyla Mehmetçiğe sahip çıkmak, destek olmak için sokağa inerek yürüyüşe geçen çoğunluğu gençlerin oluşturduğu vatandaş topluluğu intikam yemini etti.

Denizciler mahallesinde caddeler ve sokaklar ara ve insanlarla doldu taştı. Türk bayraklarıyla intikam yemine eden vatandaşlar tepki gösterdiler.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>