Sarı Zeybekler Derneği’nden Kırıkhan’da GazellaGazella Besleme Etkinliği

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay’ın Kırıkhan ilçesi sınırlarındaki dağ tavşanlarını ve dağ ceylanlarını (GazellaGazella) beslemeye yönelik etkinlik düzenleyen Sarı Zeybekler Derneği, söz konusu hayvanları yerinde besledi.

Sarı Zeybekler Derneği’nden Kırıkhan’da GazellaGazella Besleme Etkinliği
Dernek genel başkanı Nevzat Kurt “Sarı Zeybekler Derneği Gezi Kulübü etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz bu gezide önce Hatay‘ın Kırıkhan ilçesindeki Suriye sınır hattına yakın noktalarda yaşamlarını sürdüren ve ilk tespitin ardından 2009 yılında yapılan ilk sayımlarda 150 civarında olduğu değerlendirilen gazellagazella türü Hatay dağ ceylanlarını Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Dağ Ceylanları Üretim İstasyonunda ziyaret ettik. “

“24 Adet Ceylanı Ellerimizle Besledik”

Sarı Zeybekler Derneği’nden Kırıkhan’da GazellaGazella Besleme Etkinliği
“Burada bulunan 24 adet dağ ceylanını kendi ellerimizle beslerken dağ ceylanlarını yakından görme ve beraber fotoğraf çekilebilmenin mutluluğunu da yaşadık.

Daha sonra Gölbaşı Gölü’nün içinde bulunan ve içerisinde yüzlerce dağ tavşanının yaşam alanı olan küçük adaya geçerek buradaki tavşanları da besledik. Yoğun soğuk hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan tavşanlara havuç, marul ve yeşilliklerden oluşan çuvallar dolusu yiyecek bıraktık.

Sarı Zeybekler Derneği’nden Kırıkhan’da GazellaGazella Besleme Etkinliği
Bu anlamlı etkinlikte bizlere araç desteğinde bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne, Önce Vatan Derneği Yönetim Kurulu’na, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Arsuz Temsilcisi Serap Çağrı’ya, Hatay Doğa ve Yaşam Derneği gönüllülerine, Kırıkhan Tema Vakfı Temsilciliği gönüllülerine, Gökbörü Doğa Grubu gönüllülerine ve değerli Sarı Zeybek gönüllülerine teşekkür ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>