TRAFİKTE ‘KURAL’ HASSASİYETİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in başkanlığında “Kural İhlalleri ve Kazaların Önlenmesi” temalı istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda, Kaymakam İskender Yönden başkanlığında icra edilen toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası İskenderun Şube Başkanı Erol Akın, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, yolcu ve yük taşımacılığı yapan firma sahipleri/temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Söz konusu toplantı kapsamında; İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amiri Komiser Mustafa Çuhadar tarafından yapılan sunum eşliğinde, Karayolları Trafik Yönetmeliği ve Karayolları Taşıma Yönetmeliği çerçevesindeki kural ve uygulamalara değinilmesinin yanı sıra sürücü, yolcu ve yaya olarak yer alan insan unsurunun yaptığı kural ihlalleri ve bu ihlallerin neden olduğu trafik kazalarının önlenmesine yönelik istişare de bulunuldu.Yolcu ve Yük Taşıyıcılığı ile ilgili önemli hususların ele alındığı toplantıda; Trafik kuralları, trafik işaret ve işaretçileri ile yolcu ve yük taşınması esnasında kullanılan vasıtanın donanımı, teknik şart ve koşulları, kış ve yaz mevsimi döneminde ki yolculuk esasları ve şoförün uyması gereken kural ve zorunluluklar masaya yatırıldı.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>