BÜYÜKŞEHİR HALHALI ZEYTİNİ GELECEĞE TAŞIYOR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay’ın değerlerinden biri olan halhalı türü zeytin ağaçlarındaki azalmayı ve ürün azlığını dikkate alarak başlattığı geleceğe dönük çalışmaları sürdürüyor.
Büyükşehir Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığına bağlı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda, çelikleme konusunda eğitim almış personeller Altınözü’nde zeytin ağaçlarından çelik alımı yapıyor.
Yerli zeytin çeşitlerinin korunması desteklenmesi amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında yetiştirilmesi zor olan halhalı zeytin ağaçlarından alınan çelikler HBB’ye ait seralarda fidan haline getirilerek bedelsiz olarak üreticilere dağıtılacak.
İnsan sağlığına sayısız faydaları ile bilinen zeytinin üretiminin artması ve Hatay’a özgü bir tür olan halhalı zeytinin geleceğe taşınmasına önem veren Büyükşehir, bu doğrultudaki çalışmaların devam edeceğini duyurdu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>