BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE YANGIN TATBİKATI VE EĞİTİMİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi, “Sivil Savunma Haftası” dolayısıyla Defne Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi’nde yangın tatbikatı ve eğitimi gerçekleştirdi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, vermiş olduğu eğitimlerle her türlü acil olaya zamanında doğru bir şekilde müdahale etmek, can ve mal kaybını asgari düzeyde tutmak, afet ve yangınlar konusunda da öğrencileri bilinçlendiriyor.
HBB’NİN VERMİŞ OLDUĞU EĞİTİMLE ÖĞRENCİLER BİLİNÇLENİYOR
Yangın öncesinde alınması gereken tedbirlerden bahseden eğitmenler, yangın anında doğru davranış şekilleri, yangına müdahale teknikleri, yapılması gerekenler ve yangın sonrasında yapılacaklar hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
Ayrıca okulun bahçesinde temsili olarak yangın olayı gerçekleştirilerek itfaiyecilerin yangına müdahalesi canlandırıldı.
TATBİKATIN AMACI CAN VE MAL KAYBINI EN AZA İNDİRMEK
HBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, vermiş olduğu eğitimlerle her türlü doğal ve beşeri afete zamanında doğru bir şekilde müdahale etmek, can ve mal kaybını asgari düzeyde tutmak, afet ve yangınlar konusunda da bilinç aşılamayı hedeflediklerini belirtti.
Öğrencilerin sordukları soruları da yanıtlayan itfaiye eğitmenleri, okulda veya sosyal hayatlarında karşılaşabilecekleri doğal afet ve yangınlara karşı önleyici tedbirler almalarının önemine değindi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>