Çanakkale Şehitleri İskenderun’da Anıldı…

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıldönümünü dolayısıyla İskenderun Şehitliğinde düzenlenen çelenk sunma programla Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gaziler minnet ve şükranla anıldı.

Bugün saat: 09.00’da Şehitlikte düzenlenen törende Kaymakamlık Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliği tarafından çelenk sunumu yapıldı.

Aziz şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, istiklal marşı okundu. İlçe Müftüsü Osman Şekerci’nin eşliğinde aziz şehitlerin ruhuna izafeten Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 105. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’nde; Korona (Covid-19) Virüs salgınına karşı ülke genelinde yürütülen mücadelenin başarıyla sürdürülebilmesi için uygulanmakta olan sosyal izolasyon tedbirleri kapsamında İlçenin mülki, adli, askeri ve idari erkânından oluşan 10 kişilik temsil düzeyindeki heyetin katılımıyla çelenk sunma töreninin dışında, diğer etkinlikler iptal edildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>