“Hataylı bir sabah lavanta kokusuyla uyanacak!”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

CHP Milletvekili Suzan Şahin, Büyükşehir belediyesi itfaiye ekiplerinin coronavirüsle mücadele kapsamında 15 ilçede çalışma başlattığını belirterek “Hataylı bir sabah lavanta kokusuyla uyanacak” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İskenderun İtfaiye istasyonunda Büyükşehir belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Zabıta Müdürü Mehmet Kaplan, İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Serhat Beydilli bir araya gelerek 6 ilçede cadde ve sokakların tazyikli suyla temizlik çalışması startı verdi.

İtfaiye Daire Müdürlüğünde açıklama yapan Genel sekreter yardımcısı Taygun Cantürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla tüm şehirlerin coronavirüse karşı dezefekte edilmesinin yanı sıra tazyikli su ile temizleneceğini söyledi.

Milletvekili Suzan Şahin de doktor ve mikrop uzmanı bir Belediye başkanına sahip olan Hataylıların şanslı olduğuna işaret ederek “Başkanımızın talimatıyla 15 ilçede tüm cadde ve sokaklar, şehrin her tarafını yıkayacak. Buradan tüm halkımıza sesleniyorum sağlık kurulunun söylediklerini kesinlikle yerine getirin korona virüsle mücadelemiz hep birlikte olmalı. Ayrıca büyükşehir belediye başkanımız bir sürpriz daha yapabilir ve bir sabah Hataylı lavanta kokularıyla uyanabilir” dedi.

Coronavirüsle mücadelede ‘evde kal’ kuralının önemine dikkat çeken Zabıta Müdürü Mehmet Kaplan bireysel izole virüsün daha çok kesime yayılımını önleyeceğinin unutulmamasını isteyerek zorunlu olmadıkça, işi olmayanların dışarı çıkmamaları gerektiğini vurguladı.

Genel Sekreter yardımcısı Tayfun Cantürk tüm ilçelerde bulunan HBB İtfaiye istasyonlarındaki ekiplerle telefonla irtibat kurarak Belediye Başkanı Savaş’ın talimatıyla cadde, sokak ve şehrin her yerinin temizlik startını verdi. İtfaiye ekipleri İskenderun’dan verilen talimatla 6 ilçede eş zamanlı olarak tazyikli su ile temizliğe başladı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>