HBB Hizmeti Vatandaşın Ayağına Götürüyor

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

HBB hizmeti Vatandaşın ayağına götürüyor
Türkiye’de resmi kurumlar ve belediyeler corona virüsü salgınında en büyük risk grubunu oluşturan 65 yaş üstü vatandaşlar için seferber oldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi corona virüsü nedeniyle evlerinde olan 65 yaş üzeri ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların yardımına koştu.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatıyla Belediye ekipleri çağrı merkezi ihbar hattı üzerinden 65 yaş üstü vatandalarımız için hizmete başladı.

Çok sayıda ekip, salgından korunma amacıyla, evlerinden çıkmayan vatandaşlara market, pazar, eczane gibi ihtiyaçları için hizmet veriyor.
Çağrı merkezine gelen aramayı yanıtlayan ekipler talebi gezici ekiplere aktarıyor.

Bu aktarım sonrası sahada hazır halde bulunan ekipler vatandaşın evine ziyaret gerçekleşiyor.
Belediye ekiplerinin yanlarında bulunan dekontlara ihtiyaç listesinin yazılmasından sonra alışveriş süreci başlıyor.

En yakın marketten yapılan alışveriş sonrası teslimat tamamlanıyor ve ekipler gerekli uyarılarda bulunarak corona virüsü korunma kataloğunu ücretsiz olarak 65 yaş üstü vatandaşlara verip görevini tamamlıyor.
Antakya’da yaşayan bir vatandaş, hizmetten duyduğu memnuniyeti şu ifadelerle dile getirdi, “Nasihatlere uyuyor ve evden çıkmıyoruz. Eczaneden bir adet ıhlamurlu boğaz pastili istedim. Belediye ekipleri getirdi. çok memnunuz.”

HER VATANDAŞIMIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

HBB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, “Korona virüs tedbirleri kapsamında 15 ilçemizde dışarı çıkamayan 65 üstü büyüklerimiz ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın market, eczane vb. ihtiyaçlarını kendi adlarına karşılanarak, fişleriyle beraber kendilerine teslim ediliyor.

Sağlığınız bizim için önemli. İletişim: (0326) 216 60 49, (0326) 216 57 20, (0326) 213 22 56” ifadeleri kullanıldı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>