UZM. DR. SEDA YILDIZ’DAN DEZENFEKTAN UYARISI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgınının ardından, virüsten korunmak için dezenfektan ve kolonya kullanımının artmasıyla ilgili uyarılarda bulunan İskenderun Gelişim Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Seda Yıldız, kullanılan ürünlerin Sağlık Bakanlı onaylı olmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak, hijyen konusunda önemli tavsiyelerde bulundu.
Virüsle mücadele konusunda, hijyen kurallarına uymanın önemine dikkat çeken Uzm. Dr. Seda Yıldız, “Virüsten korunmak için yapılacak en güzel şey el yıkamak. Ellerimizi yıkayamadığımızda ise dezenfektan veya kolonya kullanılmasını öneriyoruz. Bu ürünleri alırken de, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Ayrıca bu dönemde tokalaşmamalı ve ellerimizi temiz tutmalıyız. Temizlik için en az 20 saniye ellerimizi sabunla yıkamalıyız. Ellerimizi yıkadıktan sonra nemlendirmemiz, el kuruluğunu önleyecektir” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>