“VEFA SOSYAL DESTEK GRUBUNDAN” “YAŞLILARIMIZA EVE HİZMET ATAĞI”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun kaymakamı İskender Yönden’ in koordinasyonuyla 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalıkları olan vatandaşlarımıza eksik ve ihtiyaçlarını evlerine teslim etmek amacıyla oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” bugün itibariyle etkin bir şekilde hizmet vermektedir.

Dünya genelinde yaygınlaşan “Korona Virüsü (Covid-19) Salgını” ile ilgili mücadeleye yönelik alınan tedbirler kapsamında; Geleceğimize ışık tutan ve en değerli varlıklarımız olan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı (KOAH, Astım, Kalp, Damar, Hipertansiyon, Böbrek, Karaciğer v. b.) bulunan vatandaşlarımız için Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda İçişleri Bakanlığı ve Hatay Valiliği tarafından alınan karar gereğince 21 Mart 2020 tarihi ve saat: 24.00 itibariyle “Sokağa Çıkma Yasağı” getirilmiş ve bu kapsamdaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için ülkemiz genelinde tüm il ve ilçelerde “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturulması planlanmıştır.
Bu doğrultuda, İlçemizde Kaymakam İskender Yönden’in uhdesinde oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu”; Söz konusu şartlarda yaşayan vatandaşlarımızca “ALO 112-155-156” iletişim numaralarına ihtiyaçlarının bildirilmesi halinde yardımcı olunmak üzere koordine edilmiştir.
Alınan tedbir ve kararlara uyulması konusunda çevremizdeki yaşlılarımıza sevgi, sabır, şefkat ve merhamet çerçevesinde onları incitmeden mevcut durumun hassasiyetine dikkat çekerek, bilgilenmesini sağlayalım.
Devlet erkanımız tarafından sağlığımıza yönelik alınan tedbir ve kararlara uyulmasının elzem bir vatandaşlık görevi olduğunu vurgulayarak, söz konusu yasaklara uymayanlar hakkında 3.150 TL idari para cezası uygulanacağını ve TCK’nın 195.Maddesi gereğince Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağını önemle hatırlatırız.

#EvdeHayatVar
#EvdeKalTürkiye

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>