Vekil Tokdemir, Corona Virüsü Fırsatçılarını Gündeme Taşıdı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de bir çok üründe artışa neden olan corona virüsüne yönelik soru önergesi verdi. Vekil Tokdemir, önergesinin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yazılı olarak cevaplandırmasını istedi.

Vekil Tokdemir, Corona Virüsü Fırsatçılarını Gündeme Taşıdı
Bazı Marketler, Hem Fiyatları Arttırdı Hem de Satışlara Kota Getirdi

Vekil Tokdemir ”Corona virüsün Türkiye’de görülmesi ile birlikte vatandaşların marketlere akın etmesi market yönetimlerini harekete geçirdi. Bazı marketler temel ihtiyaç maddeleri, eldiven, maske, gıda ve dezenfektan satışlarına hem yüksek fiyat uygularken, hem de bu satışlara kota uygulaması getirmişlerdir.” açıklamasında bulundu.

Haksız Fiyat Artışı Yapan Firmalar Hakkında Herhangi Bir İşlem Yapıldı Mı?
Tokdemir, “Bu bağlamda;

Bu fırsatçılar hakkında Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Corona virüs bahanesiyle haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapan firmalar hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır?

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>