23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Umudu ve geleceği çocuklarda gören Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Meclis’in açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği 23 Nisan’ı çocuklara armağan etti.

“Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir” diyen Ulu Önder’in, ülkemizin umudu olan çocuklar için işaret ettiği eğitim, bilim, akıl, hukuk, demokrasi, laiklik ve Cumhuriyet yolunun önemini her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Umudumuz çocuklarımız için hayatlarına ve geleceğe güvenle bakabilecekleri daha adil, özgür ve barış dolu bir ülke istiyoruz.

Saltanattan egemenliğin halkın temsilcilerine geçtiği, kulluktan çıkıp vatandaş olmaya adım atıldığı, halkın iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü olan bugünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı minnetle ve saygıyla anıyoruz.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>