BERFİN ÖZEK ASİTLİ SALDIRGANI AFFETTİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun’da eski erkek arkadaşı tarafından asitli saldırıya uğrayan Berfin Özek’in şikayetinden vazgeçmesinin ardından İskenderun Kadın Platformu, Özek’e desteğini çektiğini açıkladı.

Platform adına açıklama yapan avukat Mehtap Sert, “Berfin Özek maalesef asitli saldırganı affetti. Kendisiyle bu konuda doğabilecek hukuki sonuçları görüşmemize rağmen sanığı affetmek konusunda ısrarlı olduğunu söyledi” dedi.

Berfin Özek’e süreç boyunca tam destek veren İskenderun Kadın Platformu adına açıklama yapan avukat Mehtap Sert, konuyla ilgili olarak, “Berfin Özek maalesef asitli saldırganı affetti. Kendisiyle bu konuda doğabilecek hukuki sonuçları görüşmemize rağmen sanığı affetmek konusunda ısrarlı olduğunu söyledi. Kadın platformunun ilkeleri gereği ‘öldüren sevgi istemiyoruz.’ Berfin Özek’in iradesini tahakküm altına alamayacağımızdan verdiği şikayet dilekçesini kamuoyu ile paylaşıyoruz. Ayrıca şikayet dilekçesiyle avukatları olarak bizleri de azletmiş bulunuyor. Kendisinin avukatı değilim hukuki hiçbir bağımız olmadığını sevgiyle bildiririm” ifadelerini kullandı.

‘BU, ŞİKAYETE BAĞLI BİR SUÇ DEĞİL’
Süreci değerlendiren Hatay Barosu Başkanı Avukat Ekrem Dönmez, davanın kamu davası olarak devam edeceğini açıkladı. Dönmez açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:
“Berfin’in ‘Çektiğim acıların karşılığı olamaz’ demesine rağmen şikayetinden vazgeçmesi bizi şaşırttı. Şikayetten vazgeçmesi, davanın düşeceği anlamına gelmiyor. Bu, şikayete bağlı bir suç değil. Süreç, kamu davası olarak devam edecek. Hatay Barosu olarak, kadına ve çocuklara yönelik her türlü istismar olaylarına hassasiyetle yaklaşıyoruz. Bu tür suçların cezasız kalmamasını için mücadelemiz devam edecektir” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>