Erol Akın; Kamu hizmeti desteklenmeli

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, Korona virüs kapsamında alınan tedbirlerden kamu hizmeti yapan toplu taşımacılık sektörünün ekonomik olarak etkilendiğini ifade etti ve toplu taşımacılık söktürünün desteklenmesini istedi.

Korona virüs önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle toplu taşıma yapan otobüs ve dolmuşların yolcu sayısının kapasitesinin yüzde 50´sine indirildiğini, Hatay İl Hıfzıssıhha Kurulunun ilçe hıfzıssıhha kurullarına verdiği yetki üzerine İskenderun ve ilin 15 ilçesinde ana caddelerin araç trafiğine kapandığını, kentlerde toplu taşımanın ciddi ölçüde azaldığını anlatan oda başkanı Akın, Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Meclis´te grubu bulunan siyasi partilerden AKP, CHP ve MHP´li Hatay Milletvekillerine oda, birlik ve federasyon olarak hazırladıkları raporları göndererek, destek istediklerini anlatan Akın, “Yüzde 80 oranında müşterisi azalan ve kamu hizmeti yapan toplu taşımacılık sektörünün desteklenmesi gerekir. Toplu taşımacılık durmadı ve az da olsa kamu hizmeti yapıldığı için sürdürülüyor, ancak bu sektörü ekonomik olarak zora sokmuş durumda” değerlendirmesini yaptı.

Milletvekillerinden raporla destek istendi

Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Suzan Şahin ve Lütfü Kaşıkçı´ya gönderdikleri raporla sektörde yaşanan ekonomik sorunu ve taleplerini anlattıklarını belirten İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, korona virüs tedbirleri kapsamında ekonominin tüm çarkları gibi karayolu ile yük ve yolcu taşımacılığı yapar esnafın da mağdur olduğunu belirttiklerini ifade etti. İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Akın, “Devletin, dünya ekonomisinde olduğu gibi ülke ekonomisini de etkileyen Corona virüsüne karşı aldığı tedbirlerin akabinde ekonomik destek paketini önemsiyoruz. Lakin, ekonomik paketin esnaflarımız için yeterli olmadığı görüşündeyiz. Dolayısıyla bu ekonomik istikrar paketine ilave edilmesini ve değerlendirmesini isteyip, beklemekteyiz” açıklamasınında bulundu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>