“Fahiş Fiyatların Sorumluları Değiliz”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Eczacı Odası: Eczanelerimiz bir ticarethane olmayıp , eczacılarımız da tacir değil sağlık çalışanıdır
Hatay Eczacı Odası yönetimi, eczacıların tacir değil, sağlık çalışanı olduğunu belirtti ve eczacıların halk sağlığı için mücadeleye devam edeceğini ve fahiş fiyatların sorumluları olmadığını belirtti.
Hatay Eczacı Odası yönetimi, yazılı yaptığı basın açıklamasında kamuoyuna şöyle seslendi: Doktorlarımız, sağlık çalışanları ve tabi ki biz eczacılar can siperhane en ön safta Covid-19 a karşı mücadele etmekteyiz. Bu mücadelemizde halkımıza hizmet verebilmek için eczanelerimiz 7 gün 24 saat kesintisiz çalışmaktadır. Dünyada olduğu kadar ülkemizde de maske, eldiven ve dezenfektan gibi koruyucu ürünlere talep oldukça artmış, bu ürünlerin fiyatları oldukça yükselmiş, fırsatçılar, stokçular ve karaborsacılar halk sağlığını suistimal eder hale gelmişlerdir. 6197 Nolu Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanuna bağlı yönetmeliğin 46 nolu maddesi gereği eczanelerimizi denetleyebilecek kimseler tanımlanmış iken, farklı kurumlar eczanelerimizi denetlememelidir. Sanki eczaneler fahiş fiyatın sorumlularıymış gibi halkımız üzerinde algı yaratılmaya çalışılması kabul edilemez. Eczanelerimiz Sağlık Bakanlığımızın 31.05.2019 tarihli 2019/10 sayılı genelgesi ile 1. basamak sağlık kuruluşu olduğu ilan edilmiştir. Eczanelerimiz bir ticarethane olmayıp , eczacılarımız da tacir değil sağlık çalışanıdır. Bilinmelidir ki eczacı camiamız ülkemizde 30 bine yakın Eczane sayısı ve 70 bine yakın çalışanı ile kamu yararına çalışıp, halk sağlığı için hizmet vermektedir. Münferit olaylarla büyük camiamız itibarsızlaştırılamaz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu zor günlerde, tüm sorumluları bilinçli olmaya davet ediyoruz. Biz eczacılar olarak halk sağlığı için mücadeleye devam edeceğimizi ve fahiş fiyatıların sorumluları olmadığımızı kamuoyuna saygıyla beyan ederiz.”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>