HBB Önlemleri Sıkı Tutuyor

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı aldığı önlemleri sıkı tutmaya devam ediyor.

Vatandaşların sağlığını her zaman ön planda tutan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatları doğrultusunda hareket eden HBB ekipleri çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tüm birimleriyle il genelindeki ana arterler ile ara sokaklarda dezenfekte ve ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor. Ekiplerin kimsenin rahatsız olmaması ve etkilenmemesi amacıyla gece başlattığı çalışmalar, vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Antakya, Defne ve Harbiye bölgelerindeki ana cadde ve ara sokaklarda çalışmalar gerçekleştiren ekipler Samandağ sokaklarında da ilaçlama çalışmaları gerçekleştirdi.

Ayrıca ekipler, koronavirüs salgını Türkiye’ye geldiği ilk günden itibaren il genelinde sitelerdeki ortak kullanım alanları, semt pazarları, çocuk oyun alanları ve toplu taşıma araçlarında ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşları zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları konusunda da ısrarla uyaran yetkililer, salgın hastalık riskine karşı HBB olarak bizler üzerimize düşen görevi yaparken vatandaşların da dışarı çıkmayarak üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.

Yetkililer, salgına karşı alınan önlemlerin aralıksız süreceğini belirtti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>